top of page

Slapukų politika

Slapukai ir serverio žurnalai
Slapukai

„Ąžuolyno“ gimnazija – Europos Parlamento ambasadorė“ interneto svetainėje yra nustatyti slapukai, kad būtų galima vykdyti arba patobulinti kai kurias mūsų tinklalapiuose siūlomas funkcijas.

Tuo tikslu „WIX“ svetainėse yra nustatyti ne tik ilgalaikiai slapukai ir seanso slapukai, bet ir analitiniai slapukai, kad galėtume stebėti mūsų naudotojų naršymą ir pagerinti jų naudojimosi mūsų interneto svetaine galimybes.

Analitiniai slapukai pridedami naudojantis mūsų saityno analizės priemone „WIX Analytics“ ir laikomi trečiųjų šalių slapukais. Jie padeda mums rengti apibendrintas ir anonimines statistines ataskaitas apie mūsų lankytojų naršymą.

Visų mūsų tinklalapiuose naudojamų slapukų sąrašą galite peržiūrėti spustelėję šią nuorodą:

Sąrašas slapukų, naudojamų „Ąžuolyno“ gimnazija – Europos Parlamento ambasadorė“ interneto svetainėje (anglų k.)

Žemiau esanti informacija pateikta remiantis Europos Parlamento interneto svetainėje esančia medžiaga
Kas yra slapukas?

Dauguma jūsų lankomų interneto svetainių slapukus naudoja siekdamos užtikrinti geresnes naudojimosi jomis galimybes. Slapukai leidžia interneto svetainėms jus „atsiminti“ – arba tuo metu, kai lankotės svetainėje (naudojant seanso slapuką), arba kaskart, kai sugrįžtate į svetainę (naudojant ilgalaikį slapuką).

Slapukai gali atlikti daugybę skirtingų funkcijų. Saugodami jūsų parinktis ir sudarydami jums geresnes galimybes naudotis interneto svetaine apskritai, jie jums leidžia be trukdžių naršyti po įvairius puslapius. Slapukai užtikrina greitesnę ir lengvesnę interneto svetainės ir jos lankytojų sąveiką. Jei interneto svetainė slapukų nenaudoja, kaskart pereidami į kitą svetainės puslapį būsite laikomi nauju lankytoju. Pavyzdžiui, uždarius meniu ir perėjus į kitą puslapį, interneto svetainė neprisimins, kad ankstesniajame puslapyje meniu uždarėte, tad kitame puslapyje meniu vėl bus išskleistas.

Kai kurios interneto svetainės slapukus naudoja ir tam, kad jų reklamos ar rinkodaros pranešimai būtų pritaikomi atsižvelgiant, pvz., į jūsų buvimo vietą ir (arba) naršymo įpročius.

Slapukus gali nustatyti interneto svetainė, kurioje lankotės (tai pirmosios šalies slapukai), arba jūsų peržiūrimo puslapio turinį tvarkančios kitos interneto svetainės (tai trečiosios šalies slapukai).

Slapukas – tai paprasta tekstinė rinkmena, kurią jūsų kompiuteryje arba nešiojamajame prietaise saugo interneto svetainės serveris. Vėliau šis serveris galės parsisiųsti arba nuskaityti to slapuko turinį. Slapukus tvarko jūsų naršyklė. Kiekvienas slapukas yra unikalus ir apima tam tikrą anoniminę informaciją, pvz., atskirą identifikacijos numerį, interneto svetainės pavadinimą, skaitmenis ir raides. Jis leidžia interneto svetainei atsiminti jūsų naršymo parinktis.

Pirmosios šalies slapukai

Asmens Pirmosios šalies slapukus nustato interneto svetainė, kurioje lankotės, ir tik ji gali juos skaityti.

Trečiųjų šalių slapukai

Trečiųjų šalių slapukus nustato ir naudoja ne interneto svetainės, kurioje lankotės, savininkas, o kita organizacija. Tarkime, kad įvertintų savo lankytojų auditoriją, interneto svetainė gali naudotis trečiosios šalies analitine bendrove, kuri nustato nuosavą slapuką šiai paslaugai teikti. Jūsų lankomoje interneto svetainėje taip pat gali būti įterptojo turinio, pvz., „YouTube“ vaizdo įrašų arba „Flickr“ skaidrių. Šios interneto svetainės irgi gali nustatyti savo slapukus.

Labai svarbu atsiminti, kad interneto svetainė gali naudotis trečiosios šalies reklamos tinklu tikslinei reklamai skelbti.

„Ąžuolyno“ gimnazija – Europos Parlamento ambasadorė“ interneto svetainė reklamos paslaugų nenaudoja.

Seanso slapukai

Seanso slapukai laikinai saugomi naršymo seanso metu ir, uždarius naršyklę, iš naudotojo prietaiso ištrinami.

Ilgalaikiai slapukai

Ilgalaikiai slapukai jūsų kompiuteryje išsaugomi nustatytam (paprastai metų arba ilgesniam) laikotarpiui ir, uždarius naršyklę, neištrinami. Jie naudojami, kai mums reikia žinoti, kas jūs esate, daugiau negu vienam naršymo seansui.

Kas yra saityno identifikatorius?

Saityno identifikatorius – tai į interneto svetainę įkeltas dažnai permatomas grafinis paveiksliukas naudotojo elgsenai jam lankantis interneto svetainėje stebėti. Neretai jis naudojamas kartu su slapukais.

Kas yra vietinis kaupiklis?

Naudojantis vietiniu kaupikliu, interneto taikomosios programos duomenis gali saugoti lokaliai naudotojo naršyklėje. Kol nebuvo sukurta hiperteksto žymėjimo kalba HTML5, taikomųjų programų duomenys turėdavo būti saugomi slapukuose ir siunčiami kartu su kiekviena serverio užklausa. Vietinis kaupiklis yra saugesnis. Vietoje gali būti saugomi dideli duomenų kiekiai nepakenkiant interneto svetainės veiklai.

Kas yra naršyklės identifikavimas?

Įrenginio identifikavimas – tai metodas, kai pasinaudojant saityno protokolais renkami saityno paslaugoms perduodami interneto naudotojo agentų sąveikos su šiomis paslaugomis parametrai. Taikant šį metodą siekiama panašių tikslų, kaip ir naudojant slapukus (pvz., naudotojo agento sąsajos optimizavimas, saityno paslaugų tobulinimo ir rinkodaros analizė, tikslinės reklamos profiliavimas).

Kas yra serverio žurnalai?

Saityno paslaugoms palaikyti naudojami kelių tipų žurnalai. Tokius žurnalus gali generuoti tinklo prietaisai, pavyzdžiui, užkardos, įgaliotieji serveriai ir įsibrovimo prevencijos bei aptikimo sistemos, saityno ir taikomųjų programų serveriai ir saityno taikomosios programos, skirtos techniniam patikrinimui, funkciniam ir atitikties auditui ir saugumo užtikrinimui.

bottom of page