Sužadinimo metodas. Užduotis mokiniams - vienu žodžiu pasakyti pamokos temą. Pagalba šis klausimas: „Vienu žodžiu PASAKYKITE, kaip vadinamas principas, kurio pagrindu ES bando spręsti pabėgėlių krizę?“ Mokiniai atspėja temą – „Solidarumas“.
Taikydami turimas ir pateiktas žinias aptars solidarumą, migracijos krizes, pabėgėlių sunkumus, jų integraciją Lietuvoje ir pasaulyje.
Mokiniai grupėse nagrinėja faktus apie migracijos krizę. Aptaria, kas yra pabėgėlių krizė, kokių veiksmų imasi ES, kokia yra humanitarinė pagalba ir parama vystymuisi, svarbą gelbėti gyvybes jūroje ir saugoti ES sienas, perkėlimą Europos Sąjungoje, perkėlimą į ES ir grąžinimą, aptaria susitarimą su Turkija, neteisėtos ir nekontroliuojamos migracijos sustabdymą.
Mokiniai peržiūri filmuką apie paauglį pabėgėlį Omarą ir aptaria klausimus bei analizuoja šio jauno vaikino gyvenimo vertybes ir tikslus.
Atlieka pateiktas užduotis iš MEPA pratybų sąsiuvinio:
Per atostogas viešėdami kitoje šalyje turbūt pastebėjote, kad ten daug kas kitaip. Skiriasi ne tik kalba, bet ir maistas, apranga,
žmonių elgsena ir daug kitų dalykų. Tačiau išvykę pastebėjote, jog žmonės turi ir daug ką bendra. (Mokiniai išsiaiškina skirtumus ir panašumus.)
Jeigu gyventumėte šalyje, kurioje ką tik įvyko didelis žemės drebėjimas arba potvynis, kurios 5 vertybės jums būtų svarbiausios? Argumentuokite.
Mokiniai argumentuoja savo nuomonę, kaip mano, Lietuvos ekonomika yra stipri ar silpna? Ar Lietuva turėtų padėti skurdesnėms šalims? Jei taip, kurioms?
Įspūdžiai iš pamokų, vestų antrų ir trečių klasių mokiniams, nuotraukų galerijoje: